Orędzie Bożonarodzeniowe Przewodniczącego Episkopatu w TVP

Nasza polska tradycja Bożego Narodzenia jest tradycją pojednania. W opłatku wigilijnym stajemy się braćmi i siostrami – mówił przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki w orędziu na Boże Narodzenie.

„Pokój w naszych rodzinach, grupach społecznych i Ojczyźnie rodzi się w życiu społeczeństwa z zachowania Bożych przykazań, z ładu moralnego i porządku etycznego […] Nasz opłatek jest chlebem pojednania. Łamiemy się opłatkiem z różnymi ludźmi, czasem bardzo bliskimi, z którymi nas wiele łączy, ale czasem także to i owo dzieli. I łamiemy się z ludźmi dalekimi, z którymi nas łączy bardzo mało, lecz mimo to w tym opłatku stajemy się braćmi i siostrami” – powiedział abp Stanisław Gądecki w orędziu wyemitowanym w wigilijny wieczór przez Telewizję Polską.

Mówiąc o nadchodzącym 2018 roku, przypomniał, że będzie on rokiem jubileuszu 1050-lecia powstania najstarszej na polskich ziemiach diecezji poznańskiej i przybycia do Poznania pierwszego biskupa. Zaprosił też na główne uroczystości, które odbędą się w Poznaniu, w dniach 22, 23 i 24 czerwca. W obchodach wezmą też udział przewodniczący Konferencji Episkopatów całej Europy, którzy w dniach 13-16 września będą obradować w Poznaniu.

Na zakończenie orędzia abp Gądecki życzył wszystkim Widzom TVP1 pokoju serca, a następnie pokoju w „rodzinach, w naszym narodzie, w Europie i na całym świecie”.

>>Pełny tekst orędzia


Źródło: BPKEP/episkopat.pl

« 1 »

reklama

reklama

reklama