Papież do delegacji Uniwersytetu z Tel Awiwu

Na potrzebę wspólnego kroczenia wiedzy i mądrości zwrócił uwagę Papież w przemówieniu do delegacji Uniwersytetu z Tel Awiwu w Izraelu.

Zaznaczył, że uniwersytet jest wezwany do kształcenia w kulturze mądrości, zdolnej do harmonizowania tego, co techniczne i naukowe z tym, co humanistyczne.

„Współczesny świat pilnie potrzebuje rozwoju kultury mądrości. Potrzebujemy odpowiednich programów formacji liderów, którzy będą zdolni do otwierania nowych dróg odpowiadając na wyzwania obecnych pokoleń, bez odrzucania przyszłych. Aby uczynić zadość temu wyzwaniu, jak nigdy potrzebne jest dostrzeżenie obecnej fazy ewolucji i rozwoju globalnego, naznaczonego kryzysem gospodarczo-społecznym i konfliktami pokoleń. Jestem przekonany, że wasz Uniwersytet może uczestniczyć w formowaniu nowych liderów, biorąc pod uwagę wielkie wyzwania etyczne współczesnych społeczeństw i potrzebę ochrony i wspierania najbardziej bezbronnych naszych braci i sióstr. Tylko służąc integralnemu rozwojowi człowieka nauka wraz z dyscyplinami humanistycznymi mogą ukazać swą pełną wartość” – powiedział Ojciec Święty.

pp/rv

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama