Papież do kanadyjskiej młodzieży: dzielcie się radością Ewangelii

Świat i Kościół potrzebują odważnej młodzieży, która nie lęka się w obliczu trudności, podejmuje wyzwania, ma oczy i serca otwarte na to, co się dzieje – powiedział Papież w wideoprzesłaniu na kanadyjskie spotkanie młodych.

Zostało ono zorganizowane w kontekście przyszłorocznego synodu biskupów o młodzieży. Franciszek zachęcał Kanadyjczyków do spotkania z Chrystusem. Pozwólcie Mu mówić, pozwólcie, by was objął, pocieszył, uleczył wasze rany, a także rozwiał wasze wątpliwości i lęki – mówił Franciszek.

„Zachęcam was, byście miejsca, w których żyjecie, napełniali radością i entuzjazmem, które są typowe dla waszego wieku. Ożywiajcie świat i historię radością pochodzącą z Ewangelii, ze spotkania z Jezusem, który was zafascynował i przyciągnął do Siebie. Nie dajcie sobie ukraść waszej młodości. Nie pozwólcie, by ktokolwiek ograniczył i przyćmił światłość, którą Chrystus napełnia wasze serca i oblicza. Budujcie relacje oparte na zaufaniu i dzieleniu się, na otwarciu się aż po krańce ziemi. Nie budujcie murów podziałów, lecz stawiajcie mosty dzielenia się” – powiedział Franciszek w przesłaniu do młodych Kanadyjczyków.

kb/ rv

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama