Papież: wideoprzesłanie przed pielgrzymką do Birmy

„Pragnę przybyć, aby głosić Ewangelię Jezusa Chrystusa, dobrą nowinę pojednania, przebaczenia i pokoju” – powiedział Papież w wideoprzesłaniu do mieszkańców Birmy, do której uda się z pielgrzymką.

Podkreślił, iż swoją wizytą, która odbędzie się pod koniec tego miesiąca, pragnie umocnić katolików tego kraju w wierze i świadectwie Ewangelii, „która uczy szacunku do każdego mężczyzny i kobiety oraz wzywa do otwarcia serca na innych, szczególnie biednych i potrzebujących”.

W swoim przesłaniu Franciszek podkreślił, iż pragnie także odwiedzić cały naród birmański.

„Jednocześnie pragnę odwiedzić wasz naród w duchu szacunku i umocnienia każdego wysiłku na rzecz budowania harmonii i współpracy w służbie dobru wspólnemu. Żyjemy w czasach, kiedy wierzący i ludzie dobrej woli czują coraz większą potrzebę wzajemnego zrozumienia i szacunku oraz wspierania się nawzajem jako członkowie jednej rodziny ludzkiej. Wszyscy bowiem jesteśmy dziećmi Boga” – powiedział Ojciec Święty.

Na zakończenie Franciszek zachęcił wszystkich do modlitwy, aby dni, które spędzi wśród Birmańczyków mogły być dla wszystkich źródłem nadziei i umocnienia.

pp/rv

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

Pekao