Przedłużono termin wypełniania ankiet przed Synodem Biskupów o młodzieży

Do 31 grudnia młodzież z całego świata może wypełniać elektroniczną ankietę przygotowaną przez Sekretariat Synodu Biskupów. Pierwotnie kwestionariusz miał być dostępny tylko do 30 listopada.

Ankieta presynodalna dedykowana jest młodzieży w wieku 16-29 lat.

Decyzję o przedłużeniu możliwości wypełniania ankiety podjęła rada Sekretariatu Synodu Biskupów, która w ubiegłym tygodniu obradowała w Watykanie wspólnie z papieżem Franciszkiem.

Do 15 listopada Polacy mogli wypełniać polską wersję językową ankiety dostępną na stronie synod2018.pl, do końca roku mogą jednak wypełniać kwestionariusz dostępny w językach: niemieckim, angielskim, hiszpańskim, włoskim, francuskim i portugalskim na stronie: www.survey-synod2018.glauco.it. Wcześniej, młodzi i duszpasterze z całego świata mogli też wypowiedzieć się za pomocą kwestionariusza, dołączonego do dokumentu przygotowawczego przygotowanego przez sekretariat synodu.

W ramach przygotowań w Rzymie odbyły się także międzynarodowe spotkania: na początku kwietnia, z udziałem odpowiedzialnych za duszpasterstwa młodych i przygotowania do Światowych Dni Młodzieży na całym świecie, a we wrześniu zjazd, w którym wzięli udział biskupi, eksperci, animatorzy i młodzież z całego świata.

XV Zgromadzenie Ogólne Synodu Biskupów nt. "Młodzież, wiara i rozeznawanie powołania" odbędzie się w Rzymie w dn. 3-28 października z udziałem biskupów z całego świata.

abd (KAI) / Watykan

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

Pekao