Abp Cushley: młodzi pragną całego bogactwa katolickiej wiary

Abp Leo Cushley na synodzie jest przedstawicielem szkockiego Kościoła. Dzieli się tym, co uważa na temat pragnień młodych ludzi i jak wyjść tym pragnieniom naprzeciw.

Młodzi jak nigdy dotąd cieszą się wielkim poczuciem wolności. W pełnej swobodzie mogą wybierać własny styl życia. Naszym obowiązkiem jest uświadomić im konsekwencje tych decyzji – uważa abp Leo Cushley, który na synodzie jest przedstawicielem szkockiego Kościoła.

Podkreśla on, że w takim liberalnym kontekście Kościół musi z jednej strony ostrzegać, że nie wszystkie style życia są tak samo wartościowe i korzystne dla człowieka. Zarazem jednak z pełną odwagą należy przedstawiać młodym piękno chrześcijańskiej propozycji, w żadnej mierze nie redukując trudów i wymagań jakie z niej wynikają – uważa szkocki arcybiskup.

- Młodzi ludzie, których spotkałem przed przyjazdem na Rzymu, chcieli, bym powiedział ojcom synodalnym, że oni, młodzi pragną poznawać katolicką wiarę. Nie chcą byśmy ją dla nich upraszczali czy osładzali. Są spragnieni całego bogactwa katolickiej wiary, a od nas oczekują, że będziemy im ją głosili i wyjaśniali – powiedział Radiu Watykańskiemu abp Cushley. – Dlatego moim zadaniem jako biskupa jest przybliżanie wiary młodym, aby bardziej ją przyjmowali, wprowadzali w czyn i w ten sposób zmieniali swoje życie. Tak, o tym jestem przekonany: wiara przemienia ich życie na lepsze. Więc jeśli w tym świecie ktoś decyduje się na chrześcijaństwo, to ja powinienem umacniać jego wiarę i miłość do Chrystusa.

źródło: vaticannews.va

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama