Abp Depo: Potrzebujemy serca rozumnego

W Kaplicy Matki Bożej na Jasnej Górze, abp Wacław Depo metropolita częstochowski przewodniczył dziś Mszy św. w intencji Tygodnika Katolickiego „Niedziela”, pracowników, redaktorów i dzieł tygodnika oraz w intencji Krucjaty Wyzwolenia Człowieka.

„Przynosimy na to miejsce zmaganie o człowieka, o jego godność, zmaganie o prawdę w człowieku” - mówił w homilii abp Wacław Depo.

- Przywołujemy Maryję w tajemnicy Niewiasty Eucharystii, bo tam gdzie jest Chrystus jest też Jego Matka. - mówił na początku Mszy św. abp Depo.

Odnosząc się do czytań mszalnych metropolita częstochowski wskazał na serce rozumne, o które prosił młody król Salomon. – Potrzebne jest takie serce, głos sumienia, by odróżnić dobro od zła, prawdę od kłamstwa – mówił abp Depo.

- Prawda jest siłą przemiany człowieka – dodał abp Depo.

Metropolita częstochowski wskazał również na dar modlitwy – Ona oznacza zaufanie poprzez bliskość Boga. Nie tylko działanie decyduje o wartości życia, ale odejście osobno na modlitwę – podkreślił metropolita częstochowski. - Każdy dzień jest okazją do powiedzenia Jezusowi o tym, co uczyniliśmy. Każda Eucharystia to wdzięczność za sprawczą miłość Boga – kontynuował arcybiskup.

- Maryjo uproś nam serce rozumnie i rozsądne, abyśmy byli świadkami Syna – zakończył abp Depo. 

Mszę św. koncelebrowali o. Kazimierz Maniecki, definitor generalny Zakonu Paulinów, ks. Mariusz Foltyński, proboszcz parafii pw. Najświętszej Maryi Panny w Kalei, ks. dr Mariusz Trojanowski, sekretarz arcybiskupa metropolity częstochowskiego i ks. Mariusz Frukacz, redaktor „Niedzieli”. 

Na Mszy św. zgromadzili się m. in. pracownicy „Niedzieli” na czele z Lidią Dudkiewicz redaktor, naczelną tygodnika, oraz członkowie Krucjaty Wyzwolenia Człowieka. 

ks.mf / Częstochowa

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama