Abp Jędraszewski: Prawda o Bogu, człowieku i świecie musi być przekazywana w szkole

Jest to szkoła, która chce na świat i na człowieka spojrzeć poprzez to, co w swojej Ewangelii mówi Chrystus – mówił abp Marek Jędraszewski podczas Mszy św. w kościele św. Brata Alberta na rozpoczęcie roku szkolnego dla Katolickiej Szkoły Ruchu Światło-Życie im. Ks. Blachnickiego.

W wygłoszonej homilii metropolita krakowski tłumaczył, że w dzisiejszej Ewangelii dochodzi do zderzenia Chrystusa, który jest Światłością świata i głosi z mocą słowo Boże, ze złem wyrażającym się we wrzaskach złego ducha. Arcybiskup podkreślił, że jest to zderzenie doświadczalne także przez chrześcijan, przez ludzi wierzących w Chrystusa dzisiaj.

Odnosząc się do Katolickiej Szkoły Ruchu Światło-Życie im. Ks. Franciszka Blachnickiego w Krakowie, podkreślił, że szkoła która wyrasta z charyzmatu Ruchu Światło-Życie jest otwarta na Chrystusa i swoim uczniom potrafi dać pewną prawdę o Bogu, człowieku i świecie, bo nie ogranicza się do tego co mówią same zmysły.

– Jest to szkoła, która chce na świat i na człowieka spojrzeć poprzez to, co w swojej Ewangelii mówi Chrystus. I wtedy widać jak wspaniały jest świat, który wyszedł ze stwórczych rąk Bożych i jak wspaniały jest człowiek stworzony na Boży obraz i Boże podobieństwo właśnie po to, żeby mógł kochać pięknie i szlachetnie.

W dalszych słowach homilii arcybiskup dziękował dyrekcji i wszystkim osobom, które dotychczas troszczyły się o to, by oazowa szkoła miała taki kształt. Zachęcał zgromadzonych do modlitwy, by nadchodzący rok szkolny był rokiem błogosławionym to znaczy szczęśliwym.

Ks. Mariusz Susek dyrektor Katolickiej Szkoły Ruchu Światło-Życie podkreślił, że najważniejsze w ludzkim życiu jest poznanie Chrystusa, także w tym wszystkim co dokonuje się w szkole i poprzez szkołę. Dziękował metropolicie krakowskiemu za obecność, wygłoszone słowo oraz okazane wsparcie, również to modlitewne. Dziękował także wszystkim tym osobom, które w czasie ostatniego półtora roku ofiarnie pomagały najpierw w znalezieniu nowego budynku, a potem adaptacji pomieszczeń dla potrzeb szkoły.

Po Mszy św. miało miejsce poświęcenie nowych pomieszczeń Katolickiej Szkoły Ruchu Światło-Życie im. Ks. Franciszka Blachnickiego na os. Kościuszkowskim 2a w Nowej Hucie.

Justyna Walicka

źródło: Joanna Adamik, Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej, www.diecezja.pl

Fotorelacja Joanny Adamik

Szkoła Oazowa - nagranie

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

reklama

Pekao