Abp Kupny do katechetów: Chrystus i Jego Kościół potrzebują dziś przekonujących świadków

Z okazji rozpoczynającego się nowego roku szkolnego i katechetycznego metropolita zwrócił się do katechetów z arch. wrocławskiej, dziękując im za odwagę ducha i otwartość z jaką każdego dnia podejmują oni swoje obowiązki.

List hierarchy został dziś wysłany do wszystkich osób katechizujących duchownych i świeckich. Metropolita nawiązuje w nim do spotkania papieża Franciszka z młodzieżą w Krakowie, podczas którego Ojciec święty zwrócił uwagę, że młodzi mają szansę być nadzieją na przyszłość jedynie wówczas, kiedy w swoim życiu będą kierować się pamięcią i odwagą.

"Wypełnienie pierwszego warunku uzależnił papież od kontaktu młodzieży z ludźmi od nich starszymi, którzy przekażą im płomień wiary, jaki sami otrzymali oraz wprowadzą ich na drogę, którą sami przebyli, a która dopiero otwiera się przed młodym człowiekiem" – zauważył abp Kupny, Dodał, że od pięciu lat przygląda się posłudze katechetów z całej archidiecezji i jest pełen optymizmu oraz nadziei. "Widzę z jakim oddaniem, odwagą ducha, poświęceniem i otwartością każdego dnia podejmujecie swoje codzienne obowiązki. Jest to tym bardziej ważne dziś, kiedy Chrystus i Jego Kościół potrzebują przekonujących świadków, żyjących i myślących w oparciu o wiarę" – podkreślił.

W dalszej części swojego listu arcybiskup podziękował katechetom za ich pracę i życzył, by w chwilach trudnych zawsze towarzyszyła im myśl wyrażona przez papieża Benedykta XVI kilka miesięcy temu. "Bądźcie głęboko przekonani, że „Pan nie opuszcza swojego Kościoła, nawet jeśli czasami łódź jest już tak pełna, że niemal się wywraca” – zakończył abp Kupny.

xrk / Wrocław

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

Pekao