Abp Skworc zachęca do pomocy uchodźcom

W liście do diecezjan z okazji uroczystości Świętej Bożej Rodzicielki i Światowego Dnia Pokoju, metropolita katowicki abp Wiktor Skworc przypomina o zaangażowaniu diecezji w program na rzecz Syrii "Rodzina rodzinie".

"Naszym chrześcijańskim obowiązkiem jest czynić to, co możliwe na rzecz uchodźców" – przypomina w liście hierarcha.

Metropolita katowicki zapewnia, że „w jedności z całym Kościołem powszechnym będziemy 14 stycznia obchodzili Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy”. Przytaczając tytuł orędzia papieża Franciszka ogłoszonego z tej okazji, który brzmi: „Przyjmować, chronić, promować i integrować imigrantów i uchodźców” abp Skworc zapewnia, że istnieje możliwość udzielania adekwatnej pomocy migrantom i uchodźcom.

- Możliwe jest udzielanie uchodźcom modlitewnego wsparcia i materialnej pomocy w ramach działań Caritas Polska i Fundacji Papieskiej „Kościół w potrzebie”, które pomagają w środowiskach uchodźców w ich zagrożonych ojczyznach lub w krajach aktualnego przebywania – pisze abp Skworc w liście do diecezjan.

Hierarcha wspomniał także o zaangażowaniu wszystkich parafii archidiecezji katowickiej w program pomocowy Caritas „Rodzina Rodzinie”, działający na rzecz rodzin w Syrii. – Aktualnie – jako Kościół na Górnym Śląsku – zamierzamy zaangażować się w pomoc dzieciom w syryjskim Aleppo – pisze metropolita katowicki.

Metropolita katowicki zachęca także w liście do odnowienia nabożeństw z modlitwą o powołania i za powołanych w pierwsze czwartki miesiąca. – Bracia i Siostry! Serdecznie Was proszę, trwajcie na modlitwie, aby nigdy nie zabrakło tych, którzy wielkodusznie odpowiedzą na wezwanie powołującego Jezusa Chrystusa: „Pójdź za mną!” Wspierajcie i ochraniajcie żeńskie i męskie powołania do życia według rad ewangelicznych, do wyłącznej służby sprawie Królestwa Bożego i Ewangelii – zachęca abp Skworc.

1 stycznia jest obchodzony w kalendarzu liturgicznym jako uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Jest to także Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Z tej okazji swoje orędzie wystosował papież Franciszek. Również metropolita katowicki skierował do wiernych archidiecezji katowickiej tradycyjne Słowo na Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi i Światowy Dzień Pokoju.

ks. sk / Katowice

« 1 »

reklama

reklama

reklama