Benedykt XVI: miłość i dobroć, którą mi okazujecie, jest dla mnie wielką łaską

„Bardzo mnie wzruszył fakt, że tak wielu czytelników pragnie wiedzieć, jak mija ten ostatni okres mojego życia” – napisał Benedykt XVI w liście do czytelników włoskiego dziennika Corriere della Sera.

Benedykt XVI napisał list do czytelników włoskiego dziennika Corriere della Sera. Jest on odpowiedzią na zapytanie skierowane w ich imieniu przez dziennikarza tej gazety Massima Franco do Papieża Seniora.

„Mogę jedynie powiedzieć – pisze dalej Papież Senior – że w tym powolnym zanikaniu sił fizycznych, wewnętrznie jestem w pielgrzymce do Domu. Wielką łaską jest dla mnie bycie otoczonym na tym ostatnim etapie drogi, niekiedy trochę męczącym, tak wielką miłością i dobrocią, której nigdy nie mógłbym sobie wyobrazić”. Benedykt XVI stwierdza dalej, że również zainteresowanie czytelników włoskiego dziennika odbiera jako wyraz towarzyszenia mu w drodze i jest za to wdzięczny, zapewniając wszystkich o modlitwie.

Przypomnijmy, że w kwietniu Papież Senior ukończy 91. rok życia. 11 lutego 2013 r. ogłosił rezygnację z posługi Piotrowej. Od niemal pięciu lat żyje w dawnym klasztorze klauzurowym Mater Ecclesiae na obrzeżach Ogrodów Watykańskich. Nadal jednak służy Kościołowi modlitwą i pokutą. Jak napisał bowiem niedawno do kard. Müllera: „Kapłan, a tym bardziej biskup i kardynał nigdy nie jest po prostu na emeryturze”.

kb/ rv, corriere della sera

« 1 »

reklama

reklama