Bp Kamiński: wiara pozwala nam zrozumieć sens choroby

Wiara pozwala nam zrozumieć sens życia i choroby - zwrócił uwagę bp Romuald Kamiński. Biskup warszawsko-praski poświęcił kaplicę w Domu Opieki dla osób starszych z całodobową opieką paliatywną.

W ostatnich miesiącach placówka na stołecznym Targówku powiększyła się o nową część budynku w której jest miejsce dla 117 osób. Uroczystość zainaugurowała Msza św.

Nawiązując w homilii do biblijnej sceny wskrzeszenia Łazarza bp Kamiński przestrzegł przed koncentrowaniem się na sprawach drugorzędnych. - Nam się wydaje, że zdrowie jest ważne, że życie jest ważne tymczasem Jezus pokazuje, że te wartości bez wiary tracą na znaczeniu. Wiara jest bowiem tą prawdziwą perłą, która nadaje sens różnym, niejednokrotnie trudnym doświadczeniom - powiedział biskup warszawsko-praski.

Zwrócił również uwagę, że wiara uzdalnia ludzi do wychodzenia z miłością do innych. - Sami z siebie nie mamy tej siły, która pokonuje nasze opory, ograniczenia, doświadczenia i potrafi z troską spieszyć z pomocą potrzebującemu - mówił kaznodzieja.

- Pozwólmy zatem przenikać się mocy Boga na podobieństwo spalającej się świecy, by to On żył w nas. Na tym w końcu polega prawdziwa świętość. Nikt przecież nie trudzi się na tej ziemi w innym celu - zachęcał bp Kamiński.

Po Mszy św. biskup warszawsko-praski poświęcił nową część budynku. Miejsce mogą tam znaleźć 117 osób przewlekle chorych. Łącznie w całej placówce jest ponad 220 miejsc. - Budynek może nawet spełniać rolę hospicjum - poinformował Jerzy Kamiński, prezes Fundacji Pomoc Potrzebującym.

mag / Warszawa

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama