Bp Libera: wraz z Episkopatem podziękujmy Bogu za wielkiego Świętego z Mazowsza

„Wraz z całym Episkopatem pragniemy dziękować Bogu za tego wielkiego Świętego z Mazowsza” - napisał bp Piotr Libera w zaproszeniu na uroczystą Mszę św. z udziałem Episkopatu Polski, z okazji obrad Konferencji Episkopatu Polski w Płocku.

W Płocku Episkopat Polski będzie obradował po raz pierwszy, z okazji Roku św. Stanisława Kostki, pochodzącego z Rostkowa w diecezji płockiej.

Bp Piotr Libera przekazał wiernym i duchowieństwu, że w dniach 25 i 26 września w Płocku odbędzie się 380. Zebranie Plenarne Konferencji Episkopatu Polski. Jest to historyczne wydarzenie, ponieważ diecezja płocka po raz pierwszy będzie gościła wszystkich polskich biskupów.

„Główną inspiracją dla obrad polskiego Episkopatu w Grodzie Krzywoustego jest przeżywany przez nas Rok Jubileuszowy – św. Stanisława Kostki. Jest on patronem dzieci i młodzieży oraz patronem naszej diecezji. Urodził się i wychowywał, jak wiemy, w Rostkowie k. Przasnysza. Wraz z całym Episkopatem pragniemy dziękować Bogu za tego wielkiego Świętego z Mazowsza, który jest wciąż aktualnym przykładem i inspiracją pięknego i szlachetnego życia, nie tylko dla osób młodych” – napisał biskup płocki.

Z tej okazji biskup zaprasza na uroczystą Mszę św., która będzie celebrowana we wtorek 25 września o godz. 18.00 w bazylice katedralnej w Płocku, z udziałem polskich biskupów. Mszy św. będzie przewodniczył nuncjusz apostolski w Polsce abp Salvatore Pennacchio, zaś homilię wygłosi kard. Kazimierz Nycz.

„Moje zaproszenie kieruję do Kapłanów i Sióstr zakonnych, Osób życia konsekrowanego oraz do Wiernych świeckich. Będę się cieszył obecnością dzieci i młodzieży ze szkół i uczelni wyższych, organizacji młodzieżowych i grup formacyjnych, przedstawicieli ruchów i stowarzyszeń naszej diecezji (Akcji Katolickiej, Stowarzyszenia Rodzin Katolickich, Klubu Inteligencji Katolickiej i wielu innych)” – zaprasza biskup płocki.

Natomiast drugi dzień obrad 26 września poprzedzi Eucharystia o godzinie 7.30 w płockiej farze, czyli kolegiacie pw. św. Bartłomieja. Głównym celebransem będzie przewodniczący Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki, a homilię wygłosi bp Marek Solarczyk.

Na zakończenie bp Libera wyraża nadzieję na liczny udział wiernych w uroczystej Mszy św. wieczorem we wtorek 25 września w katedrze i na „wspólną modlitwę z pasterzami Kościoła naszej Ojczyzny przeżywającej stulecie odzyskania swojej niepodległości”.

Zaproszenie biskupa płockiego na Mszę św. z udziałem polskiego Episkopatu zostanie odczytane we wszystkich parafiach w niedzielę 16 września.

eg / Płock

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama