Bp Mazur: jako policjanci stajecie się znakami sprzeciwu wobec zła

„Jako policjanci stajecie się znakami sprzeciwu wobec zła, które chce zakłócić harmonijne funkcjonowanie społeczeństwa, jego życie w pokoju" - mówił bp Jerzy Mazur podczas Wojewódzkich Obchodów Święta Policji.

W piątek, 27 lipca 2018 r. w Ełku na Placu Jana Pawła II, odbyły się Wojewódzkie Obchody Święta Policji. Uroczystość poprzedziła Msza św. w katedrze pw. św. Wojciecha, której przewodniczył biskup ełcki. Uczestnicy modlili się w intencji środowiska policyjnego.

"Jako biskup zachęcam, aby nie oddzielać tej służby od Ewangelii, ale jako wierzący policjanci, sprawujcie swoją służbę z Chrystusem. Św. Paweł wyraźnie mówi, że żadna dziedzina ludzkiego życia nie powinna być oddzielona od Boga” – wskazywał bp Mazur.

Sztandar Komendy Powiatowej w Ełku ze względu na obowiązujące przepisy został poświęcony na Placu Jana Pawła II. Bp Mazur odnosząc się do widniejącego na sztandarze napisu życzył funkcjonariuszom: „Niech te słowa: 'Bóg, Honor i Ojczyzna' mają dla was wszystkich wielką wartość i znaczenie. Niech słowo 'Bóg' przypomina, że jest On naszym Stworzycielem i Zbawicielem. Słowo 'Honor', że jesteśmy stworzeni na obraz i podobieństwo Boga. Niech słowo 'Ojczyzna' przypomina wszystkim pokoleniom, że jest ona naszą matką ziemską, którą winniśmy kochać” – wyjaśniał biskup.

Oficjalnego powitania zgromadzonych na uroczystościach Święta Policji dokonał Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie, insp. Tomasz Klimek.

Podczas uroczystości poświęcenia i przekazania sztandaru sekretarz stanu w MSWiA Jarosław Zieliński zwrócił uwagę na szereg podejmowanych działań, aby w Polsce było bezpiecznie i by Policja miała narzędzia do pełnienia swojej służby. „To dzięki waszemu profesjonalizmowi, dzięki waszej dobrej służbie, determinacji, dzięki etosowi polskiego policjanta, który ma praktyczne wymiary, Polacy czują się bezpiecznie i są bezpieczni. Dzięki dobrej pracy całej formacji przestępczość w Polsce spada. Policja ma być przyjazna uczciwym ludziom, a dla przestępców groźna” – podkreślał.

Na wniosek Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Joachima Brudzińskiego, Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda nadał odznaczenia za wzorowe i wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków zawodowych w służbie państwa 23 funkcjonariuszom i pracownikom z garnizonu warmińsko-mazurskiego. Powiatowa Komenda Policji w Ełku jest czwartą pod względem wielkości jednostką policji w garnizonie warmińsko–mazurskim.

Patronat nad uroczystością objął Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Joachim Brudziński. Uroczystościom towarzyszyła Orkiestra Reprezentacyjna Policji.

Na Placu Jana Pawła II w Ełku można było obejrzeć sprzęt policyjny wykorzystywany w codziennej służbie policjantów.

mr / Ełk

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

Pekao