Bp Milewski: bycie seniorem jest znakiem Bożej hojności

O tym, że bycie seniorem jest znakiem Bożej hojności i Bożego błogosławieństwa, bo Bóg daje czas, aby go spożytkować także dla innych, mówił dziś bp Mirosław Milewski w parafii św. Jadwigi w Płocku, podczas II Diecezjalnego Dnia Babci i Dziadka.

Inicjatorem spotkania był Wydział ds. Rodzin płockiej kurii.

Płocki biskup pomocniczy przytoczył dane, z których wynika, że polskie społeczeństwo się starzeje. Prawie wszyscy ludzie z przedziału wiekowego 60+ oglądają telewizję, 88 procent uczestniczy we Mszach św., tyle samo spotyka się z przyjaciółmi i znajomymi. Zasadniczo więc seniorzy prowadzą na emeryturze aktywne życie, ale tylko 16 procent ludzi starszych przyznaje, że działa w jakiejś grupie lub wspólnocie religijnej. 

Biskup zachęcił seniorów do bardziej aktywnego włączenia się w życie religijne, we wspólnoty, które istnieją w parafiach, na przykład do modlitwy w Kole Żywego Różańca, uczestniczenia w Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, w asyście procesyjnej, w grupie lektorów czy jakimś stowarzyszeniu. 

„Bycie seniorem, przeżywanie starości jest znakiem Bożej hojności i Bożego błogosławieństwa. Bóg daje Wam ten czas, abyście go spożytkowali także dla innych, nie tylko słuchając radia czy siedząc przed telewizorem” – zauważył kaznodzieja. 

Przypomniał też, że w tym roku diecezja płocka, w trosce o ludzi starszych, planuje otwarcie nowego domu opieki „Leonianum” w Sikorzu, gdzie będzie można odkryć „piękne życie”, jak głosi hasło domu, wśród ludzi w podobnym wieku i pod dobrą opieką specjalistów. Niedawno ruszyła strona internetowa domu „Leonianum”.

Bp Milewski poprowadził też litanię do św. Anny – patronki babć oraz modlitwę papieża Benedykta XVI za ludzi starszych.

Inicjatorem II Diecezjalnego Dnia Babci i Dziadka w Płocku był ks. dr Wojciech Kućko, dyrektor Wydziału ds. Rodzin w płockiej kurii. 

eg / Płock

« 1 »

reklama

reklama

reklama