Bp Pindel: nie ma nic większego w Nowym Roku niż błogosławieństwo od Boga

Ordynariusz diecezji bielsko-żywieckiej, bp Roman Pindel przewodniczył dziś Mszy św. w kościele pw. św. Jana Chrzciciela w Bielsku-Białej Komorowicach.

Orędzie i pasterskie błogosławieństwo hierarcha przekazał podczas transmisji radiowej i internetowej.

Bp Pindel zwrócił uwagę na szczególną rolę Maryi, w kontekście ewangelicznego opisu Łukasza. Zauważył, jak autor akcentuje troskę i zapobiegliwość Matki Jezusa, wyróżniając jej podejście do wydarzeń, w których bierze udział. „Jako jedyna uczestniczka tych wydarzeń zapamiętuje i stale rozważa” – zaznaczył hierarcha.

„Matka Boża jest wierną i przykładną uczennicą Chrystusa. Zanim Jezus zacznie przemawiać i przekazywać prawdę o królestwie Bożym, Maryja już uczy się Ewangelii” – kontynuował biskup, wskazując, że Matka Boża jest także Matką słowa, które nauczał Jezus, a także Matką słowa, jakie zachowuje Kościół - słowa Ewangelii, słowa pisanego i tego słowa, które rozwija się w Kościele w postaci tradycji” – stwierdził duchowny. 

Biskup życzył, by w Nowym Roku towarzyszyło wszystkim imię Jezusa i błogosławieństwo Aarona. „Bo nie ma czegoś większego, co może nam się przydarzyć na naszych drogach, także w Nowym Roku, jak błogosławieństwo od Boga, jak Jego strzeżenie na naszych drogach, jak Jego rozpromienione oblicze wobec wszystkiego, co czynimy, jak Jego pokój w naszym sercu, z którym idziemy do ludzi” – zaapelował.

Podczas Mszy i po niej kolędy zaśpiewał Zespół Pieśni i Tańca „Beskid” z bielskiego Domu Kultury Włókniarzy. 

Biskup bielsko-żywiecki odwiedził też studia i pomieszczenia redakcyjne radia diecezjalnego, błogosławiąc wszystkim, którzy uczestniczą w dziele ewangelizacji na falach eteru. Wziął udział w audycji na żywo, podczas której pytania o jego posługę w Kościele diecezjalnym zadawali dziennikarze „Anioła Beskidów”, „Gościa Niedzielnego” i Katolickiej Agencji Informacyjnej. 

rk / Bielsko-Biała

« 1 »

reklama

reklama

reklama