Bp Solarczyk do pątników: Bądźcie lampą dla współczesnego świata

Bądźcie lampą dla współczesnego świata – życzył pątnikom bp Marek Solarczyk w sanktuarium Matki Bożej w Niepokalanowie.

Warszawsko-praski bp pomocniczy przewodniczył uroczystej Mszy św. polowej dla uczestników Warszawskiej Akademickiej Pielgrzymki Metropolitalnej (WAPM). Wczoraj rano wyszła ona ze stolicy na Jasną Górę. Myślą przewodnią są słowa św. Jana Pawła II - „Niech Zstąpi Duch Twój”.

Nawiązując do tajemnicy Przemienienia Pańskiego bp Solarczyk w homilii zachęcał pątników do odkrywania i rozwijania skarbu wiary, który otrzymali w darze kolejnych sakramentów. – Warto stanąć dziś z wdzięcznością dla tych i za tych, którzy przekazali nam ten dar, którzy ukazali, że warto być w tym, co należy do Boga – powiedział kaznodzieja. Przywołując postać św. Maksymiliana Kolbego zachęcał osoby duchowne do wdzięczności za dar powołania i tych, którzy pomogli je odkryć i podjąć.

Podkreślił, że czas pielgrzymki to przede wszystkim okazja do pogłębienia relacji z Bogiem. – Niech te dni sprawią, że powiecie w swoim sercu Bogu: „Ty jesteś mój, a ja jestem Twój” – życzył pątnikom bp Solarczyk.

Zwrócił uwagę, że odpowiedzią na dar wiary jest postawa świadectwa. – Dziękując za to, co otrzymaliśmy, mamy stawać się lampą, która będzie świeciła innym, która zaniesie im moc Ducha Świętego. Niech zatem nasze życie zawsze będzie jasne i przejrzyste – powiedział biskup.

Przed pielgrzymami Warszawskiej Akademickiej Pielgrzymki Metropolitalnej jeszcze dziewięć dni wędrówki. Dziś do pokonania mają ok. 28 km. Noc spędzą w Miedniewicach.

Na Jasną Górę wejdą przed południem 14 sierpnia.

mag / Niepokalanów

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

Pekao