Bp Tomasik zachęca do organizowania w parafiach obchodów Dnia Dziecka Utraconego

Bp Henryk Tomasik zwrócił się z prośbą do księży proboszczów o zorganizowanie w parafiach obchodów Dnia Dziecka Utraconego, wraz z zaproszeniem osieroconych rodziców na Mszę św. i modlitwę różańcową.

Główne obchody Dnia Dziecka Utraconego odbędą się 15 października w sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej w Skarżysku-Kamiennej i w parafii Świętej Rodziny w Radomiu. 

Bp Henryk Tomasik przypomniał, że każdego roku 15 października obchodzimy Dzień Dziecka Utraconego. - Przywołuje on wspomnienie wszystkich dzieci, które zmarły na różnych etapach życia i z różnych przyczyn. W tym dniu myślą i modlitwą obejmujemy rodziców, którzy przeżyli niewyobrażalną tragedię, jaką jest śmierć dziecka - pisze ordynariusz radomski. 

Według statystyk każdego roku w Polsce doświadczeniem straty dziecka dotkniętych jest prawie 50 tys. rodzin. W tej grupie ponad 40 tys. matek przeżywa poronienie, 2 tys. dzieci rodzi się jako martwe, zaś kolejne 5 tys. umiera jeszcze przed ukończeniem osiemnastego roku życia z powodu chorób i wypadków. - Rodzicom przeżywającym utratę dziecka pragniemy nieść duchowe wsparcie, towarzysząc im w modlitewnym czuwaniu - podkreśla bp Tomasik.

Dzień Dziecka Utraconego w diecezji radomskiej będzie obchodzony 15 października w dwóch miejscach: w Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej w Skarżysku-Kamiennej (14.30 – msza święta w intencji rodziców przeżywających śmierć dziecka, 15.30 – modlitwa różańcowa przed Grobem Dziecka Utraconego) i w parafii Świętej Rodziny w Radomiu (18.00 – msza święta, 19.00 – modlitwa różańcowa przed Pomnikiem Maryi Matki Życia). 

rm / Radom

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

reklama

Pekao