reklama

Franciszek o znaczeniu sportu i pasji życiowej

O znaczeniu w życiu człowieka sportu i pasji życiowej mówił Ojciec Święty przyjmując przed audiencją ogólną w Watykanie uczestników oraz organizatorów zawodów motocyklowych Grand Prix San Marino.

Zawody te, które odbędą się w roku bieżącym w dniach 7-9 września, są eliminacjami Motocyklowych Mistrzostw Świata. 

Na wstępie papież podkreślił znaczenie wychowawcze aktywności sportowej. Zaznaczył, że jeśli zachowywane są obowiązujące reguły, to pobudza ona do przezwyciężanie siebie i swego egoizmu, ćwiczy w ofiarności, a także krzewi w relacjach międzyludzkich lojalność, przyjaźń oraz szacunku dla zasad. Ojciec Święty zachęcił do krzewienia w sporcie „wartości humanistycznych i chrześcijańskich, będących podstawą bardziej sprawiedliwego i solidarnego społeczeństwa. Jest to możliwe, ponieważ wydarzenie sportowe wyraża się w uniwersalnym języku, który wykracza poza granice, języki, rasy, religie i ideologie". "Dlatego posiada właściwą sobie zdolność do jednoczenia ludzi, sprzyjając dialogowi i akceptacji” – stwierdził Franciszek.

Papież dodał, że w życiu ludzi młodych potrzebna jest pasja, a zadaniem wychowawców jest jej zaszczepienie w sercach młodzieży. 

st (KAI) / Watykan

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

Pekao