Franciszek: wiary i braterstwa uczmy się od Maryi

Południowa modlitwa maryjna z Papieżem zakończyła watykańskie uroczystości Niedzieli Palmowej, które dla diecezji rzymskiej były zarazem obchodami Światowego Dnia Młodzieży.

Ojciec Święty zachęcił młodzież, by w swej pielgrzymce wiary i braterstwa brała przykład z Maryi. Franciszek mówił o tym w rozważaniu na Anioł Pański. Południowa modlitwa maryjna z Papieżem zakończyła watykańskie uroczystości Niedzieli Palmowej, które dla diecezji rzymskiej były zarazem obchodami Światowego Dnia Młodzieży. Za udział w liturgii Papież szczególnie podziękował uczestnikom przedsynodalnego spotkania młodzieży, które wczoraj zakończyło się w Rzymie. Przypomniał, że w ich pracę włączyło się dzięki mediom społecznościowym 15 tys. młodych ludzi z całego świata.

„Dzisiejszy Światowy Dzień Młodzieży, który odbywa się na szczeblu diecezjalnym, jest ważnym etapem w drodze do synodu biskupów o młodzieży, który odbędzie się w październiku bieżącego roku a także w procesie przygotowań do Międzynarodowego Dnia, który odbędzie się w Panamie w styczniu 2019 roku – mówił Franciszek. – Niech w tej drodze towarzyszą nam przykład i wstawiennictwo Maryi, młodej dziewczyny z Nazaretu, którą Bóg wybrał na Matkę swego Syna. Niech Ona idzie z nami i prowadzi nowe pokolenia w ich pielgrzymce wiary i braterstwa”.

Papież modlił się, by Maryja pomogła wszystkim dobrze przeżyć Święty Tydzień. „Od niej uczmy się wewnętrznego milczenia, spojrzenia sercem, miłującej wiary, aby iść za Jezusem na drodze krzyżowej, która prowadzi do radosnego światła Zmartwychwstania” – podkreślił Ojciec Święty.

bz/ rv

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama