Kard. Piacenza: kapłan musi być przekonany o ważności spowiedzi

Młodzi i sakrament spowiedzi to jeden z tematów poruszanych na spotkaniu Penitencjarii Apostolskiej, które 27 kwietnia zakończyło się w Watykanie.

Jest to ważny etap na drodze przygotowania do październikowego Synodu Biskupów poświęconego młodzieży. Kard. Mauro Piacenza wskazał, że wciąż ważnym wyzwaniem dla Kościoła pozostaje zbliżenie młodych do tego sakramentu. Uczestniczącym w spotkaniu kapłanom wskazał receptę, jak można to zrobić.

“Przede wszystkim kapłan musi być przekonany o roli i wadze spowiedzi. Musimy odrzucić popularne idee, według których młodzi oczekują, aby mówić do nich tylko i wyłącznie ich językiem – mówi Radiu Watykańskiemu szef Penitencjarii Apostolskiej. – Na poziomie duszpasterskim kapłani muszą mówić językiem naszego Pana Jezusa Chrystusa. Nie powinni sprzedawać Ewangelii i umniejszać świadectwa świętych. Należy odwoływać się do wielkich rzeczy, pomagać wzrastać młodym wymagając od nich. Trzeba być blisko młodzieży, ale nigdy nie rezygnować z Ewangelii. Młodzi nie szukają łatwych rozwiązań, zakonnicy, która tańczy, czy księdza z ulicy.”

Źródło: www.vaticannews.va

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

Pekao