Konferencja w Kairze: kolejne wezwanie do dialogu

Stolica Apostolska nigdy nie przestanie wzywać do wznowienia dialogu pomiędzy Izraelczykami a Palestyńczykami - napisał Papież do uczestników międzynarodowej konferencji w Jerozolimie.

Międzynarodowa konferencja poświęconej obecnej sytuacji w Jerozolimie została zorganizowana przez sunnicki uniwersytet al-Azhar w Kairze. Uczestniczą w niej m.in. prezydent Palestyny Mahmud Abbas oraz koptyjski patriarcha Tawadros II.

Stolicę Apostolską reprezentuje nuncjusz apostolski w Egipcie abp Bruno Musarò, który przekazał wielkiemu imamowi uniwersytetu szejkowi Ahmedowi al-Tayyebowi list od Papieża.

W swoim przesłaniu Ojciec Święty apeluje o przestrzeganie wyjątkowego statusu Jerozolimy, który jedynie zagwarantowany na arenie międzynarodowej jest w stanie zachować tożsamość i wyjątkowe powołanie tego miejsca oraz zapewnić mu pojednanie i nadzieję na przyszłość. Znaczenie Jerozolimy powinno wybiegać poza kwestie terytorialne ze względu na szczególny charakter tego miejsca - podkreślił Papież. O konieczności dialogu mówił również patriarcha Tawadros, który po raz kolejny wyraził swój sprzeciw wobec decyzji prezydenta Trumpa o przeniesieniu amerykańskiej ambasady do Jerozolimy.

mn/rv, sir

« 1 »

reklama

reklama

reklama