Lublin: Wielkanocne śniadanie na dworcu PKP

„Poprzez swoje zmartwychwstanie Chrystus chce przynieść ulgę tym, którzy są w trudnej życiowej sytuacji” – powiedział abp Stanisław Budzik, który wziął udział w wielkanocnym śniadaniu dla potrzebujących.

W hali głównej lubelskiego Dworca PKS odbyło się wielkanocne śniadanie dla potrzebujących. W spotkaniu wziął udział metropolita lubelski. W trakcie śniadania rozdano ponad 300 porcji posiłku.

Witając zgromadzonych abp Budzik, zwrócił uwagę na szczególny charakter nadchodzących świąt Wielkanocnych. „Zmartwychwstanie Chrystusa jest źródłem naszej nadziei, bo On wziął na siebie wszystkie nasze cierpienia. Pragnie przynieść ulgę tym, którzy są w trudnej życiowej sytuacji i zamienić smutek w radość” – powiedział hierarcha.

W rozmowie z KAI metropolita lubelski przyznał, że tego typu spotkania są okazją do dawania świadectwa o Zmartwychwstałym. „Dzisiejsze śniadanie jest pięknym znakiem, dzięki któremu potrzebujący czują, że nie są sami. Nie zapominają o tym, że Pan Bóg ciągle o nich myśli i wciąż posyła dobrych ludzi, którzy szczególnie w te świąteczne dni chcą im pomóc” – tłumaczył abp Stanisław Budzik.

Zdaniem ks. Wiesława Kosickiego, dyrektora archidiecezjalnej Caritas, akcje pomocy takie jak ta z lubelskiego dworca, są najpiękniejszą formą świadczenia czynów miłosierdzia. „Najważniejsze dla nas jest trwanie we wspólnocie miłości z potrzebującymi. Wiemy, że często szukają swojego schronienia na dworcach, stąd nasza obecność w tym miejscu. Cieszymy się, że możemy być razem i spotkać się przy wspólnym posiłku, świętując nadchodzące święta” – mówił ks. Kosicki.

Podczas śniadania wydano ponad 300 porcji ciepłego posiłku. Dodatkowo każdy potrzebujący otrzymał talon uprawniający do otrzymania paczki żywnościowej w siedzibie Caritas Archidiecezji Lubelskiej.

Śniadanie Wielkanocne zostało zorganizowane dzięki współpracy instytucji kościelnych i miejskich: Spółki Lubelskie Dworce S.A., Caritas Archidiecezji Lubelskiej, Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów, Bractwa Pomocy im. św. Brata Alberta oraz Centrum Wolontariatu.

dab / Lublin

« 1 »

reklama

reklama

reklama