Msza św. w intencji bp. Tadeusza Płoskiego i ks. płk. Jana Osińskiego

Poranną Mszą św. w katedrze polowej WP uczczono pamięć biskupa polowego Tadeusza Płoskiego i ks. płk. Jana Osińskiego, którzy zginęli w tragedii smoleńskiej. Eucharystii przewodniczył biskup polowy Józef Guzdek.

– W ósmą rocznice katastrofy smoleńskiej stajemy w zadumie przy ołtarzu Chrystusa. Także dziś, jak przed ośmiu laty rodzi się pytanie w sercach i umysłach najbliższych: dlaczego? To pytanie ciągle powraca. Nie ma na nie innej odpowiedzi jak ta, którą daje wiara: niezbadane są wyroki Opatrzności Bożej. Nie ma innej pociechy po stracie najbliższych jak wiara i spotkanie ze zmartwychwstałym Chrystusem – powiedział bp Guzdek.

Ordynariusz wojskowy podkreślił, że od ośmiu lat w katedrze polowej trwa modlitwa w intencji duchownych, którzy zginęli pod Smoleńskiem. – Modlimy się za nich, o nich pamiętamy, polecamy ich Panu Bogu i dziękujemy za wkład, który wnieśli w duszpasterstwo wojskowe w czasie, gdy pełnili swoją posługę. Pamiętamy też o rodzinach bp. Tadeusza i ks. Jana, które w ciągu roku wielokrotnie nawiedzają katedrę i modlą się w intencji swoich bliskich – podkreślił bp Guzdek.

Mszę św. koncelebrowali ks. Jan Dohnalik, kanclerz Kurii Ordynariatu Polowego, ks. kmdr Janusz Bąk oraz ks. ppor. Tomasz Serwin, wikariusz katedry polowej.

kos / Warszawa

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama