reklama

Ojciec Pedro Arrupe był człowiekiem Boga i Kościoła

Wikariat rzymski rozpoczyna proces beatyfikacyjny jezuity, o. Pedro Arrupe.

Sława jego świętości jest uznawana w wielu różnych obszarach Kościoła. Jest ona spontaniczna, trwająca oraz ciągła – stwierdził przełożony generalny Towarzystwa Jezusowego o. Arturo Sosa. Wskazał, że o. Pedro Arrupe był wybitnym oraz pełnym pasji człowiekiem Pana Boga i Kościoła.

W wielu miejscach jezuici, ale także inni członkowie ludu Bożego świadczą o licznych cnotach o. Arrupe. Przede wszystkim o jego wielkim pragnieniu wypełnienia we wszystkim woli Boga Ojca, o jego przylgnięciu do Jezusa Chrystusa oraz całkowitym zawierzeniu Duchowi Świętemu, który prowadzi Kościół – stwierdził generał Towarzystwa Jezusowego. Wskazał, że o. Arrupe był bezgranicznie lojalny wobec Papieża, Namiestnika Chrystusowego na ziemi. Podkreślił ducha misyjnego, który go wypełniał oraz osobistą wierność jezuickiemu sposobowi życia. Zaznaczył, że cechowała go wrażliwość na dramatyczne sytuacje społeczne oraz miłość i bliskość wobec biednych.

O. Pedro Arrupe był 28. przełożonym generalnym Towarzystwa Jezusowego. Brał udział w Soborze Watykańskim II, podjął wyzwanie walki z niesprawiedliwością i niewiarą. Odpowiedział na wołanie uchodźców, angażował się w promocję pojednania, ekumenizmu oraz dialogu międzyreligijnego. 5 lutego 2019 r., w 28. rocznicę jego śmierci w bazylice św. Jana na Lateranie odbędzie się sesja w formalny sposób rozpoczynająca proces beatyfikacyjny jezuity.

Źródło: www.vaticannews.va

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

Materiały z serwisu opoka.org.pl wprost na Twoją skrzynkę e-mail

Zamów

reklama