Papież do gwardzistów: sekretem waszej skuteczności bliskość z Jezusem

W czasie audiencji dla Gwardii Szwajcarskiej Papież wyraził wdzięczność za ich służbę oraz podziw dla ich profesjonalizmu, dyskrecji i dyscypliny.

Sekretem skuteczności waszej pracy w Watykanie, jak również w innych waszych zaangażowaniach, jest ciągłe odwoływanie się do Chrystusa – powiedział Papież do przedstawicieli Gwardii Szwajcarskiej, ich rodzin i gości, których przyjął na audiencji z okazji zaprzysiężenia nowych rekrutów. Uroczystość odbędzie się w Watykanie w niedzielę.

Franciszek przypomniał wydarzenie z XVI w., kiedy w obronie papieża poległo wielu gwardzistów.

“Wspomnienie tego bohaterskiego czynu jest ciągłym zaproszeniem do uobecniania i realizowania wartości charakteryzujących Gwardię: trwać w przyjaźni z Jezusem i w miłości do Kościoła; być gorliwym i radosnym w wielkich i w małych oraz pokornych codziennych zadaniach; odwaga i cierpliwość, hojność i solidarność z wszystkimi – mówił Ojciec Święty. – To są wartości, do których wypełnienia jesteście wezwani, kiedy wypełniacie służbę honorową i ochronną w Watykanie, jak również wtedy, gdy już zdejmiecie mundur. Gwardzista szwajcarski taki zawsze był zarówno na służbie, jak i po niej.”

Papież podkreślił, że wypełnianie swoich obowiązków, w czasie których służy się drugiemu nie jest łatwe. Staje się takim, gdy otrzymuje się wsparcie od Pana, bo z Jego pomocą wszystko jest możliwe.

Ojciec Święty podziękował członkom Gwardii Szwajcarskiej za ich codzienną służbę oraz wyraził podziw dla ich dyscypliny, czucia z Kościołem, dyskrecji i surowego, ale pogodnego profesjonalizmu.

Źródło: www.vaticannews.va

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

reklama

Pekao