Papież do przedsiębiorców: Pan chce was inspirować

Papież wystosował przesłanie na 26. Światowy Kongres Międzynarodowej Chrześcijańskiej Unii Liderów Biznesu.

Unia powstała przed ponad stu laty w Holandii, jako zrzeszenie katolickich przedsiębiorców. Z czasem jej działalność rozszerzyła się na Belgię, Francję i inne kraje.

"Jako chrześcijanie, a zarazem dyrektorzy i liderzy biznesu jesteście wezwani do wejścia wraz z Panem na drogę nawrócenia i świadectwa, powalając, by On inspirował i kierował rozwojem porządku społecznego we współczesnym świecie." – napisał Papież w przesłaniu. 

Franciszek wskazuje na znaczenie chrześcijańskiej refleksji nad biznesem w chwili, gdy następuje głęboka przemiana światowej gospodarki. Pośród bardzo złożonych przemian chrześcijańscy przedsiębiorcy znajdują się w bardzo trudnej sytuacji. Muszą bowiem dbać o innowacyjność w coraz bardziej konkurencyjnym świecie, a zarazem mieć na względzie dobro wspólne, godność człowieka i należyte wykorzystanie zasobów naturalnych.

W tym kontekście i mając na uwadze trudne decyzje, które muszą podejmować chrześcijańscy przedsiębiorcy, Franciszek przypomina im o trzech podstawach chrześcijańskiej nauki społecznej, które powinny być wyznacznikami ich działania. Są to: centralne miejsce osoby ludzkiej, nadrzędne znaczenie dobra wspólnego oraz moralna wartość ludzkiej pracy.

Źródło: www.vaticannews.va

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama