Papież: Matce z Guadalupe powierzmy życie i niewinność dzieci

Zwracając się do Polaków, Papież nawiązał do przypadającego w środę wspomnienia Matki Bożej z Guadalupe.

Jej wstawiennictwu polecił szczególnie rodziny, które oczekują narodzin dziecka, przypominając, że Jan Paweł II powierzył Jej życie i niewinność najmniejszych.

 “Pozdrawiam serdecznie pielgrzymów polskich. Matce Bożej z Guadalupe, której wspomnienie dzisiaj obchodzimy, zawierzam was tu obecnych, wasze rodziny, a szczególnie te, które oczekują narodzin dziecka. Św. Jan Paweł II powierzył Jej macierzyńskiej trosce życie i niewinność dzieci, zwłaszcza tych, którym zagraża niebezpieczeństwo śmierci, zanim się narodzą. Madonna z Guadalupe – widać, że jest brzemienna: oczekuje Zbawiciela. Za Jej wstawiennictwem, w tym czasie Adwentu, wypraszajmy dar potomstwa dla bezdzietnych rodzin, szacunek dla poczętego życia i otwartość serc na wartości ewangeliczne. Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus.”

Wspomnienie Matki Bożej z Guadalupe jest obchodzone w Watykanie bardzo uroczyście. Dziś wieczorem w Bazylice Watykańskiej Franciszek odprawia Mszę za Amerykę. Tę doroczną tradycję zapoczątkował już Benedykt XVI.

Źródło: www.vaticannews.va

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

Pekao