Papież: nawrócenie duszpasterskie poprzez spotkanie

Papież Franciszek skierował orędzie do katolików hiszpańskojęzycznych w Stanach Zjednoczonych. W tych dniach odbywa się w Teksasie ich piąte spotkanie.

Jego celem jest rozeznanie, jak Kościół powinien odpowiedzieć na obecność w tym kraju osób pochodzenia latynoskiego oraz wzmocnić ich aktywność, aby uczestniczyli w jego życiu jako autentyczni uczniowie, misjonarze Ewangelii.

Papież: zaczyn komunii dla ludzi różnych kultur

Poprzez to piąte spotkanie staracie się tworzyć prawdziwą kulturę spotkania, z którego płynie nadzieja: ważne jest, aby się spotkać. Różne kultury, rozmaite sposoby życia oraz myślenia spotykają się i idą razem z nadzieją. Niech odmienny sposób bycia oraz budowania relacji zachęca każdą oosbę oraz grupę do dzielenia się bogactwem tradycji i doświadczenia, niech pomaga burzyć mury, a budować mosty. To piąte spotkanie jest konkretnym sposobem, poprzez który Kościół w Stanach Zjednoczonych pragnie odpowiedzieć na wyzwanie «wyjścia» z różnorakich typów wygody i przyzwyczajenia, aby przemienić się w zaczyn komunii ze wszystkimi, którzy pragną lepszej przyszłości, szczególnie dla młodych oraz dla rodzin żyjących na peryferiach społeczeństwa.

Społeczność hiszpańskojęzyczna w Stanach Zjednoczonych reprezentuje wielkie bogactwo kultur i tradycji. Papież zachęcił zebranych, aby szczególnie pamiętali o osobach żyjących w lęku i niepewności. Ważne jest, aby doświadczali oni wspólnoty, przyjaźni oraz wsparcia od innych - powiedział Ojciec Święty.

Źródło: www.vaticannews.va

« 1 »

reklama

reklama

reklama