Pierwsza kongregacja synodu o słuchaniu młodzieży

Przed południem odbyła się pierwsza kongregacja generalna Synodu Biskupów poświęconego młodzieży, którą zawierzono patronowi dnia dzisiejszego św. Franciszkowi z Asyżu.

W czasie jej trwania zabrało głos 25 ojców synodalnych i świecka audytorka.

Po każdych 5 wystąpieniach, zgodnie z życzeniem Papieża Franciszka, przerywano obrady na trzy minuty. W tym czasie każdy z uczestników mógł osobiście rozważyć poruszone kwestie.

Podczas obrad zwrócono uwagę na konieczność wsłuchiwania się w głos ludzi młodych. Aby być słuchanym, trzeba najpierw samemu słuchać. Podkreślono także znaczenie wiarygodności. Nie wystarczy mówić, trzeba również świadczyć swoim życiem o tym, co się przekazuje.

Jeden z ojców synodalnych wskazał na problem odrzucenia, który odczuwa wielu młodych. Nie czują sie akceptowani i rozumiani, stąd mówiono wręcz o paradygmacie odrzucenia.

Prefekt Dykasterii do spraw Komunikacji Paolo Ruffini, obecny w czasie obrad, zwrócił uwagę na bardzo dobrą atmosferę towarzyszącą wystąpieniom. Jak zaznaczył klimat był bardzo uduchowiony, czuło się pragnienie słuchania, otwarcia.

Źródło: www.vaticannews.va

Galeria zdjęć - Watykan (opoka.photo)

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna
Pekao