Prezydent Turcji u Papieża

Ojciec Święty przyjął na audiencji prezydenta Turcji Recepa Erdoğana, który spotkał się następnie również z watykańskim sekretarzem stanu i szefem papieskiej dyplomacji.

Jak podaje watykański komunikat, podczas serdecznych rozmów podjęto kwestię relacji dwustronnych, a także mówiono o sytuacji w Turcji, o położeniu wspólnoty katolickiej, o zaangażowaniu w przyjmowanie licznych uchodźców i związanych z tym wyzwaniami. Zatrzymano się również nad sytuacją na Bliskim Wschodzie, ze szczególnym uwzględnieniem statusu Jerozolimy i podkreślono potrzebę promowania pokoju i stabilizacji w regionie poprzez dialog i negocjacje, w poszanowaniu praw człowieka i prawa międzynarodowego.

Warto dodać, że była to pierwsza od 49 lat wizyta tureckiego prezydenta w Watykanie. Erdoğan spotkał się już jednak z Franciszkiem w 2014 r. podczas papieskiej wizyty w Ankarze. Turecki przywódca dzwonił też ostatnio do Papieża w sprawie Jerozolimy, po tym jak Donald Trump zapowiedział przeniesienie do tego miasta amerykańskiej ambasady w Izraelu.

kb/ rv

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama