Program papieskiej wizyty w krajach bałtyckich

Stolica Apostolska ogłosiła program papieskiej podróży do krajów bałtyckich. Franciszek spędzi tam 4 dni, jego rezydencja na czas podróży będzie znajdować się w Wilnie.

Do litewskiej stolicy Papież przyleci 22 września przed południem. Złoży wizytę kurtuazyjną prezydentowi, spotka się przedstawicielami władz i społeczeństwa, będzie się modlił w sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej i spotka się z młodymi na placu przed katedrą.

W drugim dniu wizyty, w niedzielę, Franciszek uda się do Kowna. W parku Santakos odprawi Mszę dla ogółu wiernych i odmówi modlitwę Anioł Pański. W kurii biskupiej spożyje obiad z litewskimi biskupami, a w katedrze spotka się z kapłanami, zakonnikami i seminarzystami. Na zakończenie dnia, już w Wilnie przewidziano wizytę w Muzeum Okupacji i Walki o Wolność (dawniej Muzeum Ofiar Ludobójstwa).

24 września Franciszek spędzi na Łotwie. W Rydze odwiedzi prezydenta, spotka się z przedstawicielami władz i społeczeństwa, a także złoży kwiaty przed Pomnikiem Wolności. W gotyckiej katedrze, która należy dziś do Kościoła protestanckiego, weźmie udział w spotkaniu ekumenicznym, a następnie odwiedzi katolicką katedrę św. Jakuba. Po obiedzie z łotewskimi biskupami, helikopterem uda się do głównego sanktuarium maryjnego w Agłonie, gdzie odprawi Eucharystię.

Ostatni dzień wizyty w krajach bałtyckich Franciszek przeznaczy na Estonię. W Talinie spotka się najpierw z prezydentem, a następnie z przedstawicielami władz i społeczeństwa. W luterańskim kościele św. Karola weźmie udział w ekumenicznym spotkaniu młodych. Po obiedzie spotka się z podopiecznymi katolickich organizacji charytatywnych, a następnie na Placu Wolności odprawi Mszę dla ogółu wiernych.

Źródło: www.vaticannews.va

« 1 »

reklama

reklama

reklama