Przewodniczy Episkopatu składa życzenia Irlandczykom

Życzę, by narodowy symbol tego kraju – trójlistna zielona koniczynka – była znakiem nadziei, a św. Patryk wypraszał wszystkim potrzebne łaski. - napisał abp Stanisław Gądecki do mieszkańców Irlandii w dniu ich święta narodowego.

W dniu św. Patryka, w imieniu Konferencji Episkopatu Polski, abp Stanisław Gądecki skierował do wszystkich mieszkańców Irlandii serdeczne życzenia.

„Irlandię łączą z Polską szczególne więzi wypływające z chrześcijańskich korzeni, wspólnoty wiary i hierarchii wartości. Wśród niech pierwsze miejsca po Bogu zajmują rodzina i ojczyzna. Życzę, by narodowy symbol tego kraju – trójlistna zielona koniczynka – była znakiem nadziei, a św. Patryk wypraszał wszystkim potrzebne łaski” – podkreślił przewodniczący polskiego Episkopatu.

Dodał, że Irlandczycy, podobnie jak Polacy, to narody przywiązane właśnie do wartości chrześcijańskich, które tworzyły i tworzą nadal kulturę europejską. Zaznaczył również znaczną obecność Polaków w tym kraju. „W ostatnich kilkunastu latach związek między naszymi krajami jeszcze bardziej się zacieśnił za sprawą osób, które wyjechały z Polski do pracy w Irlandii w ramach Unii Europejskiej” – powiedział abp Stanisław Gądecki.

Przewodniczący Episkopatu Polski skierował serdeczne życzenia także do irlandzkiej Polonii. „We współczesnej Europie potrzebujemy takiej jedności, która wyraża się we wspólnym systemie wartości. Życzę wszystkim rodakom, aby jednoczyli nasze narody w trosce o najwyższe wartości” – wskazał przewodniczący Episkopatu Polski.

BP KEP/episkopat.pl

Zdjęcie: Saint Patrick Catholic Church (Junction City, Ohio) - stained glass, autor: Nheyob, licencja: CC BY-SA 4.0

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

reklama

Pekao