Sekretarz Generalny KEP: Od Maryi uczymy się jak godnie i święcie żyć

Bp Miziński podkreślał znaczenie działalności Radia Maryja i TV Trwam na rzecz “nowej ewangelizacji i szerzenia kultury dialogu oraz troski o obecność wartości chrześcijańskich w przestrzeni publicznej”.

Kościół, czcząc Maryję chce widzieć w niej nie tylko pośredniczkę łask, orędowniczkę, ale przede wszystkim wzór, ikonę, którą kontemplując, uczymy się jak godnie i święcie żyć – mówił sekretarz generalny Konferencji Episkopatu Polski bp Artur G. Miziński podczas spotkania Rodziny Radia Maryi w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na zakopiańskich Krzeptówkach w poniedziałek 20 sierpnia.

“Człowiek potrzebuje matki, bez niej trudno żyć. Bez matki trudno znaleźć swoje miejsce w świecie. Ona jest wzorem miłości, dobra, prawdy. Ona pouczy, wybaczy, zrozumie. Matka kocha za darmo i zawsze jest dobra. Ten, kto odkrył, że Maryja jest jego Matką, dziś z nami świętuje” – mówił w Zakopanem Sekretarz Generalny Konferencji Episkopatu Polski w homilii poświęconej przede wszystkim Matce Bożej i pobożności Maryjnej.

Bp Miziński podkreślał też znaczenie działalności Radia Maryja i TV Trwam na rzecz “nowej ewangelizacji i szerzenia kultury dialogu oraz troski o obecność wartości chrześcijańskich w przestrzeni publicznej”. Podziękował również wszystkim członkom Rodziny Radia Maryja za wspieranie dobroczynnej działalności TV Trwam, Radia Maryja i dzieł z nimi związanych.

“Nie możemy zapomnieć o ludziach chorych i cierpiących, dla których katolickie media są niejednokrotnie jedynym sposobem wspólnotowego przeżywania wiary, a dzisiaj jedynym środkiem umożliwiającym duchowe pielgrzymowanie z Rodziną Radia Maryja. Kochani chorzy, Wasza modlitwa i cierpienie ofiarowane Chrystusowi jest nieocenionym darem dla Kościoła i naszej Ojczyzny” – powiedział.

>>tekst homilii<<


źródło: episkopat.pl

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama