Watykan: dziś spotkanie papieża z trzema ofiarami ks. Karadimy

Po ponad siedmiu godzinach rozmów indywidualnych z ofiarami ks. Fernando Karadimy - Juanem Carlosem Cruzem (l.55), José Andrésem Murillo(l.43) i Jamesem Hamiltonem (l.55), jakie odbył od piątku Ojciec Święty, dziś przyjmie całą trójkę razem – podaje portal il sismografo.

Możliwa jest także obecność na audiencji prowadzącego tę sprawę urzędnika Kongregacji Nauki Wiary, ks. Jordi Bertomeu i abp Charlesa Scicluny – który z polecenia papieża badał sprawę na miejscu w Chile.

Jak zaznacza portal il sismografo z wpisów trzech ofiar ks. Karadimy na komunikatorze twitter można wnioskować, że spotkania każdego z nich z Ojcem Święty wlały w nich wiele ufności i spokoju. Juan Carlos Cruz zamieścił wczoraj wieczorem na komunikatorze Twitter następujący wpis: „Rozmawiałem sam jeden przez ponad dwie i pół godziny z Papieżem Franciszkiem. Słuchał mnie z wielkim szacunkiem, sympatią i bliskością, jak ojciec. Mówiliśmy o wielu sprawach. Dzisiaj mamy więcej nadziei odnośnie do przyszłości Kościoła. Mimo że zadanie jest ogromne”.

Jak wiadomo Stolica Apostolska podkreśliła poufny charakter tych rozmów i nie planuje wydania oficjalnego komunikatu na temat tego wydarzenia. Natomiast 3 maja ma się odbyć konferencja prasowa Cruza, Murillo i Hamiltona. Zdaniem redakcji il sismografo należy na niej oczekiwać nie tyle szczegółów dotyczących ich rozmów z Franciszkiem, ile uwag ogólnych dotyczących sytuacji Kościoła w Chile.

Jak wiadomo w maju planowana jest wizyta biskupów chilijskich w Watykanie.

st (KAI) / Watykan

« 1 »

reklama

reklama

reklama