Watykan: kanonizacja Pawła VI i abpa Romero 14 października w Watykanie

W czasie konsystorza publicznego, który dziś odbył się w Watykanie, ogłoszono daty wyniesienia na ołtarze nowych świętych.

14 października, w drugą niedzielę tego miesiąca, w czasie Mszy na Placu św. Piotra w Rzymie, Papież zaliczy w poczet świętych Pawła VI, który zmarł w swej letniej rezydencji w Castel Gandolfo w 1978 r. Zarówno cud, który został uznany do beatyfikacji, jak i ten zaaprobowany do kanonizacji dotyczą cudownych uzdrowień dzieci przebywających jeszcze w łonach swoich matek.

Ponadto w tym dniu świętymi zostaną ogłoszeni abp San Salvador, Oscar Arnulfo Romero, zamordowany przez juntę wojskową w czasie odprawiania Mszy; włoski kapłan Franciszek Spinelli, założyciel Instytutu Sióstr Adoratorek Najświętszego Sakramentu; ks. Wincenty Romano, posługujący przez całe życie na południu Włoch, w prowincji Neapolu; niemiecka zakonnica Maria Katarzyna Kasper, założycielka Zgromadzenia Sióstr Ubogich Służebnic Ukrzyżowanego Chrystusa oraz hiszpańska zakonnica Nazaria Ignacia od św. Teresy od Jezusa, założycielka Instytutu Sióstr Misjonarek Krzyżowych Kościoła.

Żródło: www.vaticannews.va

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

Pekao