Abp Miziński: To sam Bóg przyszedł, aby zamieszkać między nami

Niech Boże Narodzenie otwiera nas na miłość Bożą i bliskość z drugim człowiekiem. – powiedział bp Artur Miziński, Sekretarz Generalny Episkopatu.

"To sam Bóg przyszedł, aby zamieszkać między nami i stać się jednym z nas. Życzę wszystkim błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia."

Bp Miziński zachęcił do tego, byśmy otworzyli się na radość, pokój i miłość, jakie niosą ze sobą święta Bożego Narodzenia. Zaznaczył: „Pozwalają nam one doświadczyć bliskości Boga, który stał się dzieckiem i dzielił z nami człowieczeństwo oraz bliskości między ludźmi. Ta cicha i święta noc wprowadza nas w tajemnicę Bożego Narodzenia, tajemnicę Wcielenia Syna Bożego, która nieustannie wpływa na dzieje świata i człowieka”.

Sekretarz Generalny Episkopatu przypomniał, że już w przyszłym roku świętować będziemy 100. rocznicę urodzin św. Jana Pawła II. Papież Polak w swoim nauczaniu podkreślał, że „poczęcie i narodziny Jezusa Chrystusa są największym dziełem, jakiego dokonał Duch Święty w dziejach stworzenia i w dziejach zbawienia” (Dominum et Vivificantem 50).

Bp Artur Miziński zaznaczył też: „Nowonarodzony Chrystus zachęca nas do tego, byśmy z otwartym sercem dzielili się dobrem i miłością. Z serca życzę, aby ten święty czas napełnił nas pokojem i radością. Niech Chrystus, Wcielone Słowo Boga, obdarza nas Swoimi łaskami, niech wspiera i umacnia na naszej drodze życia”.

BP KEP

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama