Abp Skworc zaprasza do udziału w Dniu Modlitwy za grzechy wykorzystania seksualnego

Metropolita katowicki zaprasza w najbliższy piątek do szczególnej modlitwy w intencji ofiar wykorzystania seksualnego i ich rodzin. W ten sposób odpowiada na apel papieża Franciszka oraz postanowienie KEP.

- Papież Franciszek wzywa do rozliczenia się przez Kościół ze złem wykorzystywania seksualnego małoletnich, a nade wszystko zachęca do nawrócenia, pokuty i modlitwy w intencji ofiar wszelkiego rodzaju nadużyć – pisze abp Skworc w specjalnym komunikacie skierowanym do wiernych archidiecezji katowickiej.

Dodaje w nim, że w duchy zaproponowanym przez Ojca Świętego w pierwszy piątek Wielkiego Postu, „w dniu modlitwy wynagradzającej oraz postu w intencji ofiar wykorzystania seksualnego i ich rodzin” zgodnie z wcześniejszymi postanowieniami podjętymi przez Konferencję Episkopatu Polski „pragniemy zginać nasze kolana przed Panem i wołać: Któryś za nas cierpiał rany, Jezu Chryste, zmiłuj się nad nami”.

W komunikacie abp Skworc zapowiada, że podczas nabożeństwa Drogi Krzyżowej w najbliższy piątek we wszystkich kościołach archidiecezji katowickiej będzie trwała modlitwa za „osoby dotknięte jakąkolwiek przemocą ze strony duchownych i innych ludzi Kościoła”. – Będziemy też przepraszać za grzechy przemocy, które wydarzyły się w rodzinach i innych środowiskach. Prosić będziemy również o łaskę nawrócenia i ducha pokuty dla wszystkich sprawców nadużyć, którzy swoim karygodnym postępowaniem, a nawet przestępstwem, głęboko zranili Kościół – Mistyczne Ciało Chrystusa – pisze metropolita katowicki.

Komunikat abp Wiktora Skworca jest zaproszeniem do modlitwy w związku z wprowadzonym przez Konferencję Episkopatu Polski w listopadzie 2018 dniem modlitwy w intencji ofiar wykorzystania seksualnego osób małoletnich przez niektórych duchownych. Został on wyznaczony na piątek po Środzie Popielcowej.

ks. sk / Katowice

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

reklama

Pekao