Benedykt XVI pozdrawia mieszkańców Romano Canavese

„Błogosławię was z ojcowskim uczuciem” – napisał emerytowany Papież Benedykt XVI do mieszkańców Romano Canavese i diecezji Ivrea w 10. rocznicę swojej wizyty w tym miejscu.

Ojciec Święty poleciał tam helikopterem podczas swojego letniego pobytu w Les Combes w Dolinie Aosty i spotkał się z ludnością dotkniętą kryzysem gospodarczym i wzrostem bezrobocia.

Teraz Eucharystii dziękczynnej za dar wizyty Papieża przewodniczył kard. Tarcisio Bertone, wówczas najbliższy współpracownik Benedykta XVI, dla którego Romano Canavese jest miejscowością rodzinną. Kardynał określił w homilii emerytowanego Ojca Świętego „wzorem modlitwy” i nazwał go Bożym człowiekiem, który spędza swój dzień na medytacji, towarzysząc w ten sposób swojemu następcy.

Pod koniec uroczystości pokazano film przedstawiający najważniejsze momenty wizyty Papieża w Romano Canavese i odczytano przesłanie Benedykta XVI. „W modlitwie powierzam was macierzyńskiej opiece Maryi i serdecznie błogłosławię was i wasze rodziny” – napisał Papież-emeryt.

« 1 »

reklama

reklama