Bp Bronakowski: alkohol nie jest konieczny do życia

Alkohol nie jest wcale konieczny do życia. Nie zapewnia ani szczęścia, ani prawdziwej przyjaźni – mówił bp Tadeusz Bronakowski podczas XV Ogólnopolskiej Modlitwy o Trzeźwość Narodu w Miejscu Piastowym na Podkarpaciu.

Przewodniczący Zespołu Konferencji Episkopatu Polski ds. Apostolstwa Trzeźwości zachęcił, aby sierpień stał się miesiącem dobrowolnego daru abstynencji „składanego w intencji powstania z nałogów naszych sióstr i braci”. Wskazał, że odpowiedzialność za nadużywanie przez Polaków alkoholu, ponoszą również reklamodawcy zachęcający do jego nabywania.

„Widzimy roześmianych ludzi, którzy cieszą się pełnią życia. Pojawiają się w nich również hasła, mówiące o tak zwanej radości i wolności. Reklamy te nie pokazują jednak zapłakanych oczu przerażonych dzieci, które widzą pijanych rodziców. Reklamy nie obrazują dramatu rozbitych rodzin, złamanych karier i osobistych tragedii, wypadków na drogach spowodowanych piciem alkoholu”.

Bp Bronakowski podkreślił, że wiele osób jest zniewolonych nie tylko alkoholem, ale także przez papierosy, środki psychoaktywne, gry komputerowe, nadaktywność w mediach społecznościowych, czy pornografię.

« 1 »

reklama

reklama

reklama