Bp Florczyk jedzie ze sportowcami na II Igrzyska Olimpijskie Europy do Mińska

Od 21 do 30 czerwca potrwają II Igrzyska Olimpijskie w Mińsku na Białorusi, a polskiej ekipie sportowców towarzyszy bp Marian Florczyk – delegat KEP ds. Duszpasterstwa Sportowców.

- Jadę do Mińska nie tylko jako delegat Episkopatu, ale jako duszpasterz, aby zapewnić naszym sportowcom wsparcie i opiekę duchową – mówi KAI bp Marian Florczyk. – Te Igrzyska to w zasadzie nowa rzecz w sportowym świecie, pierwsze odbyły się 4 lata temu w Baku. Służą określeniu kwalifikacji przed Igrzyskami Olimpijskimi w Tokio w 2020 r. – tłumaczy bp Florczyk. Dodaje, że z jego rodzinnych Kielc jadą na igrzyska m.in. Sandra Drabik, bokserzy, koszykarze.

Łącznie w całej reprezentacji Polski na II Igrzyskach Europy znalazło się 151 sportowców, 71 zawodniczek i 80 zawodników. W ramach Igrzysk rywalizacje odbędą się w 15 dyscyplinach sportu, z których 10 zakwalifikuje się do udziału w Igrzyskach Olimpijskich 2020 w Tokio.

Pierwsze Igrzyska Europejskie odbyły się w dniach 12-28 czerwca 2015 r. w stolicy Azerbejdżanu — Baku.

Jak podaje strona internetowa ambasady Republiki Białorusi, zawody II Igrzysk Europejskich 2019 będą się odbywały w największych obiektach sportowych w Mińsku, w tym na stadionach “Dynamo”, “Mińsk - arena”, “Czyżouka — arena”.

dziar / Kielce

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

reklama

Pekao