Bp Solarczyk: Maryja jest wzorem dla podejmujących służbę w Kościele

Najświętsza Maryja Panna jest wzorem dla wszystkich podejmujących służbę Bożą w Kościele - powiedział bp Marek Solarczyk.

Na zakończenie Tygodnia Modlitw o Powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego, bp pomocniczy diecezji warszawsko-praskiej przewodniczył mszy św. w stołecznym sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej. Po nocnej liturgii odbyła się adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji młodzieży, by z odwagą i radością odpowiedziała na Boże zaproszenie.

W homilii bp Solarczyk przypomniał słowa Chrystusa - „Ja jestem Drogą, Prawdą i Życiem”, zachęcając do zawierzenia Bogu. – Bóg zaprasza nas byśmy wierzyli, że On żyje i działa, byśmy przywoływali Jego obecność, byśmy Ją przeżywali, byśmy pielęgnowali w sobie Jego życie - by wspólnie przeżywać codzienne doświadczenie – mówił duchowny.

Podkreślając, że Najświętsza Maryja Panna jest wzorem dla wszystkich podejmujących służbę Bożą w Kościele, bp Solarczyk przyrównał powołanie kapłańskie do tajemnicy rodzenia Syna Bożego. – Choć godność ta jest przeżywana przez mężczyzn, to jednak nosi w sobie bogactwo kobiety – matki. By, życie mogło się ukazać, mogło zaistnieć, by stało się ciałem potrzeba poświęcenie, gotowości by dać siebie, by Bóg karmił innych naszym życie - tłumaczył.

Z kolei życie konsekrowane, to jest tajemnica macierzyństwa w aspekcie miłości. Obrazem tego jest serce. Jakże ważne, by ono biło poprzez modlitwę, różne charyzmaty, podejmowane dzieła które są realizowane. Jakże ważne, by poprzez ten dotyk służby i ducha - ludzkie serce uspokoiło się i było głęboko przekonane, że ten pokój pochodzi od Pana – powiedział bp Solarczyk.

Zachęcał też do dziękczynienia Bogu za ludzi wiary, których stawia na drodze życia. – On w nich jest, a poprzez nich wciąż nas przekonuje, że On żyje. Mówił, że jednym ze środków pozwalających doświadczyć działania Pana jest modlitwa różańcowa.

Po liturgii odbyła się adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji nowych powołań do służby Bożej w Kościele.

mag / Warszawa

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

reklama

Pekao