Drugi dzień 384. Zebrania Plenarnego Episkopatu Polski

Wystąpienie abp. Giovanni Dal Toso, sekretarza pomocniczego Kongregacji ds. Ewangelizacji Narodów i przewodniczącego Papieskich Dzieł Misyjnych oraz sprawy liturgiczne to tematy, którymi zajmują się biskupi w drugim dniu trwających w Warszawie obrad 384. zebrania plenarnego.

Wczoraj biskupi rozmawiali m.in. o formacji kapłańskiej. Dokonali też wyborów do gremiów Episkopatu i instytucji kościelnych. Wieczorem wzięli udział w obchodach 100-lecia ustanowienia Ordynariatu Polowego Wojska Polskiego.

Gościem obrad biskupów jest abp Giovanni Pietro Dal Toso, którego wystąpienia wysłuchają dziś biskupi. Jego wizyta w Polsce jest związana z ogłoszonym przez Ojca Świętego Franciszka Nadzwyczajnym Miesiącem Misyjnym, jakim jest październik 2019 roku. Również dzisiaj obradujący wysłuchają bp. Adama Bałabucha, przewodniczącego Komisji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów, który powie m.in. o pracach związanych z tłumaczeniem kolejnych tekstów Mszału rzymskiego oraz z odnowioną księgą obrzędów bierzmowania.

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama