Karawana Pokoju w Watykanie

Na spotkanie z Papieżem Franciszkiem w Watykanie przybyła wczoraj „Karawana Pokoju”. Ojciec Święty udzielił głosu jej najmłodszym przedstawicielom, którzy z okna Pałacu Apostolskiego apelowali o pokój na świecie.

Inicjatywa odbyła się pod hasłem „Smak pokoju” i wpisała, jak podkreślił Papież na „Anioł Pański”, w obchody 150. rocznicy założenia Akcji Katolickiej w Rzymie i 50. rocznicy powstania Akcji Katolickiej Dzieci. Ojciec Święty życzył uczestnikom „Karawany Pokoju”, by byli radosnymi świadkami pokoju i braterstwa.

Dzieci w swym orędziu podkreśliły z mocą, że pragną prawdziwego pokoju. Wskazały, że jest on jak sól, bez której wszystko traci smak. „W trudnych i problematycznych sytuacjach nie można odwracać wzroku, tylko trzeba konkretnych działań pokoju. Może nie rozwiąże to wszystkich problemów, ale na pewno nada lepszy smak naszemu światu” – mówiły dzieci stojąc przy boku Papieża w oknie Pałacu Apostolskiego. Oznajmiły zarazem, że środki zebrane w czasie akcji „Uśmiechaliśmy się w ważnej sprawie” przeznaczą m.in. na wsparcie głodujących w krajach najbardziej potrzebujących. Na zakończenie dzieci wypuściły w niebo biało-żółte balony, które Franciszek nazwał znakiem wspólnej modlitwy o pokój na świecie.

Źródłowww.vaticannews.va

 
« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

reklama

Pekao