Kard. Parolin: nowa karta w braterstwie pomiędzy religiami

Zjednoczone Emiraty Arabskie są pomostem pomiędzy Wschodem i Zachodem. To kraj wielokulturowy, wieloetniczny oraz wieloreligijny – powiedział w kontekście papieskiej wizyty kard. Pietro Parolin.

Zdaniem Sekretarza Stanu Stolicy Apostolskiej, Papież przekaże wszystkim liderom oraz wyznawcom różnych religii orędzie zachęcające do wspólnego zaangażowania na rzecz jedności, pokoju oraz harmonii w świecie. Zachęci również do odnalezienia korzeni naszego braterstwa oraz zdecydowanego przeciwstawienia się wszelkim rodzajom fundamentalizmu oraz radykalizmu, które prowadzą do konfliktu i wrogości.

Kard. Parolin zwraca uwagę, że po raz pierwszy Papież odwiedza Półwysep Arabski, aby otworzyć nową kartę w historii relacji pomiędzy religiami.

Parolin – odnalezienie korzeni braterstwa 

“Jestem przekonany, że to spotkanie będzie miało znaczenie podstawowe, ponieważ po raz kolejny różne religie spotykają się razem, aby potwierdzić orędzie o powszechnym braterstwie. Wszyscy jesteśmy braćmi, mamy tę samą godność, podzielamy te same prawa i powinności, jesteśmy dziećmi tego samego Ojca, który jest w niebie – podkreślił watykański kardynał – Chodzi o odnalezienie korzeni naszego braterstwa, którym jest wspólna przynależność do rodziny ludzkiej.”

Oprócz spotkania międzyreligijnego bardzo ważnym punktem pielgrzymki papieskiej będzie Msza celebrowana przez Papieża na miejscowym stadionie. Kard. Parolin zauważył, że w Emiratach żyje wielu chrześcijan. Przybyli z różnych krajów świata, ponieważ znaleźli możliwość pracy, ale doświadczają także poprzez swoją obecność możliwości spotkania z innymi.

Parolin – jesteśmy blisko chrześcijan, którzy tutaj żyją

“Mamy nadzieję, że chrześcijanie tutaj obecni będą mogli wnosić swój wkład w budowanie tego społeczeństwa, ale jeszcze bardziej ogólnie w pokój i pojednanie w świecie – wyznał kard. Parolin. - Naszym braciom i siostrom, którzy napotykają trudności oraz ponoszą ofiary, aby wyznawać swoją wiarę, chciałbym powiedzieć w tym momencie, że jesteśmy blisko nich, że czujemy się z nimi związani duchem głębokiego braterstwa chrześcijańskiego oraz czynimy wszystko, aby im pomóc poprzez wszelkie środki, które mamy do dyspozycji.”

Kościoły chrześcijańskie w Zjednoczonych Emiratach Arabskich reprezentują wielobarwną moazikę. Stanowią prawdziwe laboratorium jedności. Kościół jest dynamiczny i pełen życia, bardzo żywotony, zarówno jeśli chodzi o uczestnictwo w liturgii, jak dawanie świadectwa.

Źródło: www.vaticannews.va

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama