Papieskie przesłanie do egipskich Koptów

Papież pozdrowił cały prawosławny Kościół koptyjski.

Pozdrawiam cały prawosławny Kościół koptyjski, który tak wiele razy dawał świadectwo wierze oraz miłości, także w momentach bardzo trudnych. Wasz Kościół jest bogaty w męczenników, którzy umacniają jego wiarę – powiedział Papież w wideoprzesłaniu z okazji obchodzonego przez tę wspólnotę Bożego Narodzenia oraz konsekracji nowej katedry Narodzenia Jezusa w administracyjnej stolicy Egiptu.

Pozdrawiając patriarchę Tawadrosa II oraz prezydenta Egiptu Abdela Fattaha al-Sisi Papież życzył, by nowa katedra była zawsze miejscem kultu samego Boga oraz miejscem, gdzie na ludzi spływa Boże błogosławieństwo i pokój.

Katedra Narodzenia Pańskiego powstała w nowej stolicy administracyjnej Egiptu, miejscu oddalonym o 45 km na wschód od Kairu. Jest to największy kościół na Bliskim Wschodzie, zbudowany na 7.500 m. kw., mogący pomieścić ponad 8 tys. wiernych. Jego architektura przypomina arkę Noego i jest obrazem Kościoła, który jest barką zbawienia płynącą wśród problemów tego świata, aby osiągnąć metę w niebie.

Obecność prezydenta Abdela Fattaha al-Sisi na uroczystościach jest wyrazem jego bliskich więzi z największą wspólnotą chrześcijańską w tamtym regionie świata. Dodajmy, że al-Sisi jest pierwszym prezydentem Egiptu, który oficjalnie uczestniczy w koptyjskich uroczystościach liturgicznych.

źródło: vaticannews.va

« 1 »

reklama

reklama

reklama