Papież dla akcji ewangelizacyjnej anglikanów

Papież Franciszek przyłączył się do ewangelizacyjnej akcji prymasa Wspólnoty Anglikańskiej. Na jej potrzeby skierował krótkie przesłanie o mocy Ducha Świętego.

Abp Justin Welby przebywał w Watykanie na początku kwietnia w związku z rekolekcjami dla polityków Sudanu Południowego. Przy tej okazji zapytał się Papieża, czy nie skierowałby paru słów do uczestników zainicjowanej przez niego akcji ewangelizacyjnej „Thy Kingdom Come – Przyjdź królestwo Twoje”. Franciszek zgodził się bez wahania. Zwierzchnik anglikanów nagrał go na swym prywatnym telefonie, a dziś udostępnił to nagranie. Dotyczy ono Ducha Świętego, bo jest przeznaczone na dzień Pięćdziesiątnicy.

Tylko Duch Święty może poszerzyć nasze serca

    “Przyjdź Duchu Święty. Takie jest wołanie wszystkich chrześcijan w dzień Pięćdziesiątnicy – mówił Papież. - Przyjdź Duchu Święty, obietnico Ojca i Syna, przyjdź i poszerz trochę nasze serca. Wszyscy mamy ten problem, że nasze serca stają się coraz bardziej ciasne, coraz mniejsze i bardziej zamknięte. Sami nie poradzimy sobie z tym problemem. Tylko Duch Święty może nam pomóc. A zatem przyjdź Duchu Święty. A z Jezusem modlimy się: Przyjdź królestwo Twoje, królestwo Ojca, które Jezus przyszedł nam głosić. Wam zaś wszystkim, bracia i siostry, wraz z mym bratem Justinem Welby, chcemy powiedzieć, że towarzyszymy wam w tej modlitwie: Przyjdź Królestwo Twoje.”

Źródło: www.vaticannews.va

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama