Papież do młodych: czyńcie piękniejszym wspólny dom

Włosi obchodzą dziś Dzień Praworządności. Upamiętnia on zamach na Giovanniego Falcone, sycylijskiego sędziego, który bezkompromisowo walczył z mafią. Z tej okazji głos zabrał również Ojciec Święty.

W okolicznościowym przesłaniu zwraca się przede wszystkim do młodych. Zachęca ich, by zadbali o miejsca, w których żyją. Uczyńcie je piękniejszymi i bardziej godnymi – apeluje Papież.

„Obojętność, która niszczy relacje, może zostać przezwyciężona dzięki właściwej wam bliskości, szczególnie w stosunku do potrzebujących. Pogarda i cynizm, wyrażane w formie słownej bardzo upokarzają tych, którzy i tak są już boleśnie doświadczani przez życie” - pisze Franciszek. Zachęca również, aby takim postawom przeciwstawić wielkoduszność i zdolność do okazywania czułości. Niech odrzuceni, a szczególnie wasi rówieśnicy znajdą w waszych wolnych i otwartych sercach gościnny port – apeluje Papież.

Prosi on też młodych, aby podążali drogą praworządności i sprawiedliwości, a także poszanowania dla podstawowych zasad włoskiej konstytucji, które inspirowały sposób życia oraz były doceniane przez wielu ludzi. „Nie przestawajcie marzyć – pisze na zakończenie Papież – i róbcie wszystko co możliwe, aby czynić nasz wspólny dom piękniejszym i godniejszym dla wszystkich ludzi”.

źródło: vaticannews.va

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

reklama

Pekao