Papież do młodych na Kubie: bądźcie świadkami Zmartwychwstałego

- Bądźcie świadkami Jezusa zmartwychwstałego stając się misjonarzami - czytamy w telegramie do młodych Kubańczyków.

„Bądźcie świadkami Jezusa zmartwychwstałego stając się misjonarzami tak, aby wielu innych mogło odkryć obecność i miłość naszego Pana” – czytamy w telegramie, jaki w imieniu Papieża skierował watykański Sekretarz Stanu. Został on przesłany arcybiskupowi Santiago de Cuba z okazji odbywających się na Kubie Krajowych Dni Młodzieży.

Kard. Pietro Parolin przypomina w nim hasło spotkania: „Oto ja służebnica Pańska, niech mi się stanie według słowa twego” i podkreśla, że Papież zachęca wszystkich do naśladowania Maryi z pełnym oddaniem i do doświadczenia radości, jaka rodzi się ze spotkania z Jezusem Chrystusem. Świadectwo dawane Jezusowi wobec innych pozwoli im odkryć Jego wezwanie, wzrastać w przyjaźni z Nim i budować życie na fundamencie wierności i miłosierdzia.

Kardynał Sekretarz Stanu zapewnia także o modlitwie Franciszka za wszystkich młodych Kubańczyków i przekazuje jego błogosławieństwo, znak obfitych łask Bożych.

Tymczasem ostatnio władze kubańskie zabroniły różnym diecezjom obchodów tych dni w miejscach publicznych. Wyjątek stanowi Santiago de Cuba. Wcześniej sami biskupi z powodów ekonomicznych zrezygnowali z centralnych obchodów tego wydarzenia ograniczając się do obchodów na poziomie diecezjalnym.

źródło: vaticannews.va

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama