Papież do Polaków: odmawiajcie modlitwę Ojcze nasz!

W czasie środowej audiencji Papież pozdrowił Polaków i zachęcił ich do częstego odmawiania modlitwy „Ojcze nasz” oraz pamiętania o biednych i zagubionych.

Pozdrawiam serdecznie Polaków. Rozważając przesłanie dzisiejszej katechezy, odmawiajcie często «Ojcze nasz», cieszcie się bliskością Boga – zachęcał w środę Ojciec Święty. - Prosząc o chleb powszedni, pamiętajcie nie tylko o sobie i bliskich, ale także o ludziach nieznanych, zagubionych, zapomnianych, żyjących gdzieś daleko, którzy może bardziej od was potrzebują dobra, pokoju ducha, sprawiedliwości i zrozumienia. Niech Bóg wam błogosławi.

Na zakończenie audiencji Papież przypomniał, że w czwartek obchodzona jest uroczystość św. Cyryla i Metodego, patronów Europy. Zachęcił, aby ich przykład pomagał wszystkim stawać się uczniami i misjonarzami dla nawrócenia zarówno dalekich, jak i najbliższych.

Ich umiłowanie Pana – dodał Franciszek - niech daje nam siłę do znoszenia wszelkich ofiar, aby Ewangelia stała się podstawową zasadą naszego życia.

źródło: vaticannews.va

« 1 »

reklama

reklama

reklama